Audioengine A2 - fotografie
7) Fotografie
Použité snímky jsem pořídil ve své pracovně pomocí fotoaparátu Nikon D80, objektivu Nikon 18-200mm VR a za pomoci přirozeného světla a stativu. Snad se mi podaří přenést část informace o vzhledu testovaných reproduktorových soustav do nul a jedniček digitálního obrázku.
Kliknutím na náhled získáte v novém okně fotku v rozlišení 1600px
Příslušenství je zabalené stejně důkladně jako samotné reproboxy. Plyšový sáček ochrání vše před poškozením, navíc toto balení zanechává velice příznivý dojem.
Napájecí zdroj je externí, připojuje se k reproboxu pomocí metr dlouhého kabelu zakončeného konektorem typu S-video. Samozřejmě je při přepravě chráněn plyšovým sáčkem.
Návod k obsluze je samozřejmě součástí balení.
Takto zabalené dorazí reproduktorové soustavy k zákazníkovi.
Obal od silikonových podstavců tvořících volitelné příslušenství k Audioengine A2.
Ve vnějším kartónovém obalu je ukryta krabice s naším testovaným produktem.
A takto vypadají výše zmíněné silikonové podstavce. Šikmá plocha slouží k tomu, aby reproduktory směřovaly k uším posluchače. Většinou je deska stolu v takové výšce oproti naší hlavě, že by byla oblast basů moc důrazná a naopak středy a výšky nezřetelné. Tato pomůcka odstraní značnou část tohoto "handicapu".
Detailní pohled na štítek na spodní straně napájecího zdroje.
Zde je vidět, jak důkladně se firma stará a to, aby byly její produkty chráněné před případným poškozením.
Detail doporučeného umístění na desce pracovního stolu - osa reproduktoru je nakloněná k uším posluchače. Lepší zvukový výsledek jsem ovšem dosáhl použitím robustních žulových podstavců.
Snímek zadního panelu reproduktorové skříně (spíše by sedělo slovo skříňky). Připojen napájecí kabel, vstupní kabel od zdroje signálu a výstup na pravou reproduktorovou skříň.
Celkový pohled na pracovní prostředí u PC se zapojenou sestavou Audioengine A2 posazených na silikonových podstavcích. (Desktop Speaker Stand.)
Celkový pohled na pracovní prostředí u PC se zapojenou sestavou Audioengine A2, tentokrát již usazených na masivních žulových podstavcích. Ty mé mají rozměry 12x15x35 cm a osa výškového reproduktoru je zhruba ve výšce mých uší. Za boxy mám volný prostor cca 60 cm a stěny jsou zatlumené a šikmé (podkrovní pracovna). Dosáhne se optimálního umístění. Osa reproduktorů směřuje vodorovně k uším posluchače, rovina poslechu je vzdálená od desky pracovního stolu a podstavec je navíc oproštěn od jakýchkoliv nežádoucích rezonancí či vibrací. Jednoznačně doporučuji toto nebo nějaké podobné řešení!
Dvojice reproboxů A2 na žulových podstavcích. Každý podstavec váží zhruba 15 kg !!
Čelní pohled na reproduktorovou soustavu. Takto umístěná již působí téměř majestátním dojmem. A hlavně zvuk je kvalitou ještě o kus dál, než když podstavce nepoužijeme.
Reproduktorový box "na patníku" :-))) a před závěsem.
Detailní pohled na zadní stranu levého boxu.
Detailní pohled na zadní stranu pravého boxu.
Detailní pohled na čelní stranu boxu.
Detail spodní poloviny čelní strany. Pohled na středobasový reproduktor a horizontální bassreflexovou štěrbinu.
Detailní záběr na výškový reproduktor (horní polovina čelního panelu reproboxu).
Záběr na pracovní zátiší tak trochu z podhledu.
Audioengine A2 jsou příjemně vyhlížející, drobné a fotogenické reproboxy. Bohužel je (zvláště při fotografování) na černé barvě vidět každé smítko prachu.
Petr Püschel (22.6.2010)